Program

A doua expediție – 2019

Programul Transylvania Mountain Festival 2019 este afișat pe zile și locații, în coloanele de mai jos.

  • Detaliile despre filme, prezentări și invitați vă rugăm să le urmăriți la secțiunea știri și noutăți.
  • Descrierile activităților și atelierelor practice vă rugăm să le urmăriți pe pagina Activități.
  • Programul poate suferi mici modificări, de aceea vă invităm să urmăriți ultimele actualizări pe măsură ce ne apropiem de data evenimentului.
  • Ora de start a activitățile outdoor se va confirma în funcție de condițiile meteo, în perioada festivalului.

Institut Francais de Cluj-Napoca

18:00  – Lumière des Alpes – expoziție de fotografie montană de Alex Sava, Dan Tăuțan, Gabriel Roșca

H 33

18:00 – Peștera Piatra Altarului – de CIRLUGEA DANIEL
18:00  – KOOLT – snowboard photography de ADRIAN CRAPCIU

Cinema Victoria

16:55  – TMF Deschidere oficială
17:00 – 18:00 – The UNDAMAGED / documentar
18:05 – 18:35 – 50 ani de SALVAMONT / documentar
18:40 – 19:00 – Invitat Special / PGHM France / Alexandre Auchecorne
19:00 – 19:20 – Mountain Expert Talks
19:30 – 20:10 – TMF Himalaya Expedition / FULL TIME CHALLENGE/ documentar
20:20 – 21:00 – The PATHAN PROJECT / film de aventura
21:10 – 22:00 – The PATAGONIA TRIPLE CROWN / film de aventura
22:10 – 22:20 –  Invitat special / MTB /  Cătălin Sprânceană
22:30 – 23:10 –  Give Me Wings / film de aventura
23:10 – 23:40 – Invitat Special / Trail Running / Radu Restivan

Cinema Victoria

16:30 – 17:30 – Addicted to Altitude / film documentar
17:30 – 18:05 – Pumori – Micul Prinț / documentar expediție
18:10 – 18:40 – Invitat special / Nico Favresse
18:40  – 18:55 – Mountain INNOVATION Talks by Garmin
19:00 – 21:00 – REEL ROCK SHOW 14 / filme de aventura
21:00 – 22:00 – Transylvania Mountain Festival Awards Gala
22:30 – TMF 2019 Party / ATELIER CAFE

Cladirea Casino – Arcade

10:00 – 16:00 –  Expoziția TMF19 OUTDOOR

Cercul Militar – Foyer

10:00 – 16:00 –  Expoziția TMF19 de fotografie montană
11:00 – 13:00 –  Atelier de desen in pastel cu Paul Mureșan

Cercul Militar – Sala 1

10:00 – 12:00 –  Atelier de fotografie montană oferit de Nikon
12:00 – 14:00 – Atelier video oferit de Insta 360
14:00 – 15:00 – Atelier  tehnic de MTB

Cercul Militar – Sala 2

10:00 – 11:00 – Atelier practic susținut de GARMIN
12:00 – 13:00 – Atelier de Prim Ajutor cu SMURD Cluj
13:30 – 14:30 – Atelier de Prim Ajutor cu SMURD Cluj
14:30 – 15:30 – Atelier de Prim Ajutor cu SMURD Cluj

Centrala de Escalada

15:20 – 18:00 –  Atelier de escalada pentru copii

Cercul Militar – Sala Mare

10:00 – 16:00 – Sport & Community Expo + Kids Zone

Outoor

09:00 – TBA – Drumeție de zi organizată de Clubul Alpin Român
09:00 – TBA – Drumeție și voluntariat cu Potecătorii
10:00 – Exercițiu de salvare montană cu cu sport aerian organizat de Salvamont
12:00  – Tură MTB în Făget organizată de Ride Now
12:00 – Tură foto în Cluj-Napoca organizată de Nikon

Centrala de Escalada

16:00 – 18:00 – Inițiere în escaladă
18:00 – 20:00 – Atelier de escaladă